Još na svojoj stranici započela sam sa recenzijama Payot kozmetike. Ako vas zanima što mislim o prvom paketiću gdje su se našli krema za hidrataciju, pasta za prištiće, kremica sa kiselinama i maska s ugljenom, klik na link OVDJE koji će vas odvesti na moj stari blog i recenziju 🙂

 

 

Danas ću vam pisati dojmove o dva pilinga koja sam isprobavala već mjesecima ni nikako da krenem s recenzijama jer me totalno pregazilo vrijeme. Ne znam kako vi, ali ja se s ovom promjenom vremena (i pomicanjem sata) borim tjednima kada se dogodi. Proljetni umor, malaksalost i općenita neispavanost me ponekad dotuku… No idemo na ljepše teme. Zaključila sam da Payot recenzije želim podijeliti u nekoliko postova, a u svakom ću pisati o dva proizvoda kako oni ne bi bili predugački i kako bi bili pregledni za čitanje 🙂 Krećem odmah s prvim pilingom.

 

 

Puno ime ovog pilinga je PEELING OXYGÉNANT DÉPOLLUANT*, a ja ga po naški zovem piling s kisikom 🙂 On dolazi u rozo bijeloj airless bočici (što volim ovakvu ambalažu) i jako simpatično djeluje u mojoj kupaonici gdje ga držim na polici na dohvat ruke.

 

 

Ovaj piling kao glavne aktivne sastojke sadrži AHA kiseline koje rade kemijski piling. Koristi se jednom tjedno (kako kažu u Payotu), a ja sam ga koristila i malo rijeđe pošto svaki dan koristim kiseline u kremama pa nisam vidjela potrebu da ga striktno koristim jednom tjedno.

 

 

Osim što se radi o airless bočici, sam piling ima i mali poklopčić na otvoru koji se izvuče, a može se i vratiti na mjesto kako biste bile sigurne da je bočica dobro zatvorena i zaštićena od vanjskih utjecaja.

 

 

Piling je roze boje i lagano je gelaste teskture koja se lako razmazuje po licu. Miris ju je karakterističan za Payot proizvode (znate kada neki brend ima svoj prepoznatljiv miris, tipa La Roche Posay, Avene…). On se nanosi na lagano vlažno lice u tankom sloju  i moram priznati da me njegovo djelovanje zabavilo i oduševilo! Naime fora s njim je da kada se nanese na lice, on se iz gela počinje pretvarati u mjehuriće dok stoji na koži. Tako dok dođem do druge polovice lica sa nanošenjem, prva se već zabijeli, a kada namažem cijelo lice, prva polovica poprima već dosta velike balončiće! Piling se po naputku drži 3-5 minuta tj dok se pjena ne slegne. Kada se slegne, prstima umasiram ostatak što je ostao na licu te potom isperem mlakom vodom. Dok držim piling na licu, on šumi (kada se rade balončići), a također se čuje i pucketanje istih tih balončića.

 

Moram priznati da mi se se prvim korištenjem bilo neizmjerno smiješno (možete misliti kako sam svom zaručniku izgledala, kao bucmasta panda!), ali toliko se zabavljam dok se njime pilingiram da bi to najradije ponavljala nekoliko puta tjedno. No nećemo to raditi jer previše pilingiranja lica škodi.

 

Rezultat nakon korištenja?

Čista, glatka, mekana koža, stisnute pore i nekako, mogu reći, življi ten. Nakon korištenja ovog pilinga mi je lice tako mekano i tako čisto da se ne mogu načuditi. Taj osjećaj imam kroz cijeli tjedan i makar ponekad ne vidjela da mi licu treba piling, ne mogu dočekati da dođe taj dan da se mogu još jednom ispilingirati. Za njega od mene imate sve moje preporuke, ja sam oduševljena!

 

Količina – 40 ml, rok trajanja – 12 mjeseci od otvaranja, cijena – oko 230,00 kn.

 

 

Sljedeći piling na redu je GOMMAGE DOUCEUR FRAMBOISE* tj gel piling u ulju kako sam si ja to predočila. Ovaj piling je za razliku od gornjeg – mehanički, što znači da u svojoj bazi ima sitne čestice koje lagano pilingiraju kožu.

 

 

U sastojcima prevladavaju suncokretovo ulje, ulje maline te glicerin koji su baza, te šećer, koštice maline i ribizla koji su pilingirajuće čestice. Miris mu je kao i prethodnom pilingu karakterističan za Payot proizvode, lagan i meni osobno jako fin.

 

 

Piling se otvara s ovakvim klik-klak poklopcem te ima odličan otvor za doziranje. Pošto je guste teksture svaki manji otvor bi bio katastrofa jer ga nikako ne bi mogli istisnuti van.

 

 

Kao što rekoh tekstura je gusta i to točno možete vidjeti po ovom ”crviću” na ruci. No kada se razmazuje po licu, taj gel se topi zbog topline lica i pretvara u ulje.

 

Ako ste me prije čitali, znate da jako volim ulja u njezi lica, kao i u njegovom čišćenju makar imam masnu kožu. Imam osjećaj da mi ulja lakše otope sve nečistoće/šminku s lica, ali također i iz pora. Ako bih uspoređivala ulja i micelarne, rekla bih da ulja bolje otope šminku i lakše ju uklone iz mojih vulkana nego sama micelarna.

 

Upravo zato sam znala da će ovaj piling za mene biti pun pogodak i nisam se prevarila. Kada ga utrljavam u lice (nanosi se na suho lice za razliku od pilinga gore), vidim kako mi to ulje odlično čisti pore. Zbog njegove uljaste teksture nisam imala osjećaj da su piling čestice grube te sam pomislila da će ovo biti jedan od onih lakših pilinga koje bih mogla koristiti i više puta tjedno ako zatreba, a onda sam nakon pilingiranja lice potapkala mokrim rukama i dogodilo se iznenađenje. Ne bi me to toliko iznenadilo da sam pročitala cijelo djelovanje na službenoj Payot stranici, ali bila sam prenestrpljiva da piling odmah i tad isprobam na licu.

 

Ovo ulje u doticaju s vodom koje je baza pilinga se pretvara u nevjerojatno laganu mliječnu emulziju. Ta mliječna emulzija otkriva punu moć piling zrnaca te ona dođu više do izražaja i postanu grublja. Nakon pilingiranja na suho uvijek volim dodati malo vode te još barem minutu pilingirati na taj ”grublji” način lice te tek onda isprati piling u potpunosti.

 

Rezultat nakon korištenja?

Također kao i sa prethodnim pilingom nevjerojatno mekana, čista koža, bez ljuskica stare kože, svježa i spremna za upiti proizvode za daljnju njegu. Ovaj piling mi je jedan od najboljih mehaničkih koje sam isprobala, a također me iznenadio u smislu hidratacije kože jer imam osjećaj da mi njegova baza nahrani kožu i ne isuši ju toliko tako da nakon njega mogu nanijeti najlakšu kremu za lice koju imam. I ovaj piling kao i prethodni mogu od srca svima preporučiti!

 

Količina – 50 ml, rok trajanja – 12 mjeseci od otvaranja, cijena – oko 195,00 kn.

 

Na kraju, nemam pojma koji mi se piling zapravo više svidio. Svidjela su mi se oba, svaki na svoj način, ali ako imam ljenije periode (tko ih nema…) onda češće posegnem za ovim uljnim pilingom jer imam osjećaj da mogu malo zabušavati s čišćenjem kože (pošto se piling s kisikom obavezno stavlja na čistu kožu, bez ostataka šminke) jer i ako ne skinem šminku toliko detaljno, tj ako ne uspijem izvući sve iz pora, znam da će mi ovaj uljni dio u pilingu to odraditi umjesto mene. Win-win situacija! Sljedeća Payot recenzija biti će o dvije micelarne čistilice – mlijeku i pjeni, tako da ako vas i to zanima, pratite blog 😉

 

Jeste li isprobale koji Payot proizvod? Ima li neki koji bi htjele isprobati? 😀

 

*Pr proizvodi

 

 

Sura Dancer - Author

You Might Also Like

Comments ( 6 )

  • silvana žderić

    Nisam,ali ovo zvuči odlično

    • Sura Dancer

      Stvarno jesu! 🙂

  • Gordana H Sinjeri

    Za sada još nisam probala.Ovaj s kisikom me full zainteresirao .Obično piling rijetko kupujem ,sama ga doma smućkam no ovo mi je nešto skroz zanimljivo sad

    • Sura Dancer

      I ja si inače sama mućkam, ali ovi pilinzi s kiselinama npr su najbolje što koža može dobiti, ti su mi nekako najdraži 🙂

  • Snježana Jedrejčić

    Kao ovisnici o pilinzima za lice ova recenzija mi je super došla! Hvala vam puno!

    • Sura Dancer

      I drugi put draga 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *